Ile netto zarabia kierownik budowy?

„Ile netto zarabia kierownik budowy?” – to pytanie może niektórych zaciekawić. Dalej czytając dowiesz się, że kierownicy budów mają naprawdę dobre zarobki i są w stanie utrzymać swoje rodziny.


Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż wynagrodzenie takiej osoby może zależeć od wielu czynników, takich jak: doświadczenie, rodzaj prowadzonej inwestycji, ilość podwładnych itd. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę średnie wynagrodzenie kierownika budowy, to można przyjąć, że wynosi ono około 6000 złotych netto.

Ile zarabia kierownik budowy 2022?

Podsumowując, kierownicy budów w 2021 roku mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 8 830 zł brutto. Jest to wartość mediany, a więc połowa spośród nich może oczekiwać więcej, a druga połowa mniej. Warto pamiętać, że szacunki te dotyczą tylko samego wynagrodzenia, a więc bez ewentualnych dodatków i premii.

Ile zarabia kierownik budowy w Budimex?

Zarobki w budownictwie kadry kierowniczej W 2021 roku dyrektor generalny wykazywał zarobki od 9870 do 25 570 zł (średnia 16 190 zł), dyrektor finansowy zarabiał ok. 19 520 zł, dyrektor ds. technicznych średnio 13 010 zł. Kierownik robót/budowy miał średnią pensję w wysokości 8830 zł.

Ile kosztuje kierownik budowy 2022?

Szacowanie wysokości wynagrodzenia kierownika budowy na rok 2022 jest trudne, ponieważ zależy ono od wielu czynników. Przede wszystkim należy uwzględnić rodzaj i skalę inwestycji, na jakiej pracuje kierownik oraz region Polski, w którym się ona znajduje. Zwykle ceny zaczynają się od 1500–2000 zł, ale mogą być również dużo wyższe, szczególnie jeśli obowiązki kierownika są bardziej skomplikowane i wymagają częstych wizyt na budowie. W takich przypadkach górna granica może sięgnąć nawet 8–12 tys. zł.

Kto w Polsce zarabia 5000 netto?

Według raportu „Płacowe realia 2018. Na jakim wynagrodzeniu żyjemy?” autorstwa serwisu Oferty Pracy, netto to kwota, którą osoba zarabiająca 6 850 zł brutto dostanie na rękę po odliczeniu podatków i składek na ubezpieczenie społeczne. Wynagrodzenie brutto wzrasta wraz ze stopniem wykształcenia – im wyższe, tym więcej można zarobić. Z raportu wynika, że najwięcej netto – blisko 5000 złotych – otrzyma osoba zatrudniona na umowę o pracę, która ukończyła studia magisterskie lub podyplomowe (lub licencjackie jeśli pracuje na stanowisku menedżerskim).

Zobacz także:  Jaka jest cena oleju opałowego na dzień dzisiejszy?

Ile godzin pracuje kierownik budowy?

Kierownik budowy może pracować maksymalnie 8 godzin na dobę i 40 godzin w ciągu tygodnia. W tygodniu kierownik budowy ma także prawo do 4 godzin nadliczbowych pracy.

Ile zarabia kierownik budowy bez uprawnień?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 8 830 PLN brutto. Co drugi kierownik budowy otrzymuje pensję od 6 970 PLN do 11 350 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych kierowników budowy zarabia poniżej 6 970 PLN brutto, a najwyżej wynagradzani mogą liczyć na 17 540PLN brutto miesięcznie. Stawka godzinowa kierownika budowy bez uprawnień może się równać od 54 do 81PLN brutto.

Ile bierze kierownik budowy za domek?

W przypadku budynków mieszkalnych jednorodzinnych stawki za zatrudnienie kierownika budowy zazwyczaj wahają się od 1500 do 3000 zł za całą inwestycję i zależą od regionu kraju, ale średnia kształtuje się w okolicach 2500 zł. Kierownik budowy jest więc wynagradzany adekwatnie do roli, jaką pełni na budowie. Warto jednak pamiętać o tym, że to stanowisko wiąże się ze sporymi obowiązkami i odpowiedzialnościami, a także dużym nakładem pracy.