Jak uzyskać efekt betonowej ściany?

Niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać efekt rustykalny, industrialny czy nowoczesny, użycie betonu na ścianie jest świetnym rozwiązaniem. Beton jest materiałem trwałym i bardzo popularnym w budownictwie, a także w aranżacji wnętrz. Jak uzyskać efekt betonowej ściany?

Potrzebujemy:
– Farba lub tynk imitujący beton
– Taśma malarska
Aby uzyskać efekt ściany wykonanej z płyt betonowych, nałóż pierwszą warstwę farby i odczekaj aż wyschnie. Następnie dziel ścianę na mniejsze pola odpowiadające rozmiarom płyt, przyklejając cienkie paski taśmy malarskiej. Gdy druga warstwa farby całkowicie wyschnie, usuń taśmy i gotowe!

Jak uzyskać efekt betonu na meblach?

Wystarczy użyć proszku Rough Rock marki Autentico. Dzięki niemu każdy mebel będzie prezentował się jakby został wykonany ze szorstkiego kamienia czy też betonu. Można go stosować na ścianach, meblach, świecznikach, doniczkach, na różnych dekoracyjnych przedmiotach i na czym jeszcze nam się zechce.

Jak pomalować ścianę efekt betonu?

W tym celu podstawowa jabłkowo kredowa farba lateksowa na grunt mineralny bardzo dobrze przylegający. Dodatkowo, optymalnie sprawdza się emulsja silikonowa lub poliuretanowa. Powierzchnia przed malowaniem musi być sucha i oczyszczona ze starego tynku oraz kurzu.

Co na ścianę zamiast betonu architektonicznego?

Loftowa ściana z efektem betonu to doskonałe rozwiązanie, które wygląda tak samo, jak oryginalna. Jest tańsza i nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi ani materiałów. Aby stworzyć loftową ścianę z efektem betonu, należy na podłoże nanieść przygotowaną farbę i gdy jest ona jeszcze wilgotna – wygładzić pacą. Zwykle trzeba nałożyć dwie takie warstwy farby.

Jak samemu zrobić beton dekoracyjny?

Na początek warto rozważyć, czy lepiej użyć tynku, który już ma odpowiedni kolor, czy może dekorować samemu dowolnie wybranym kolorem. Jeśli sami chcecie decydować o wyglądzie Waszej struktury, handluje się też preparatami pigmentującymi barwnikiem i można nimi dowolnie manipulować.
Cena takiego dekoru jest bardzo atrakcyjna – ok. 35-40 zł/kg

Zobacz także:  Ile trwa spuszczenie wody z bojlera?

Jak zrobić efekt starej ściany?

Najpierw przygotuj podłoże, a następnie pokryj je farbą dyspersyjną. W tym celu użyj wałka malarskiego, by uzyskać bardziej równomierne rozprowadzenie koloru. Po wyschnięciu powstałych spękań przystąp do nałożenia lakieru dającego efekt starej farby. Pamiętaj, aby zostawić powierzchnię do wyschnięcia.

Jak uzyskać kolor betonu?

Najpierw należy odmierzyć ilość barwnika, która ma zostać dodana do cementu. Następnie miesza się go na sucho z dodatkiem piasku. Dopiero po uzyskaniu jednolitego zabarwienia można przejść do kolejnych czynności – a żeby osiągnąć taki efekt, wszelkie grudki – zarówno barwnika, jak i cementu – należy przesiać przez sito.

Z czego zrobić beton dekoracyjny?

Tybet to grupa wysokogórskich pasm górskich w Azji Środkowej. Tybet jest nazywany Czwartym Wielkim Lodowcem Świata i słusznie, ponieważ zawiera on więcej lodu niż każde inne miejsce na Ziemi poza Antarktydą.Beton tybetański ma fakturę kamienia i doskonale imituje naturalny kamień. Jest to idealny materiał do dekoracji wnętrz i na zewnątrz.