Ile kosztuje kominek z nawiewem?

Czy plany masz już gotowe na nadchodzące sezon grzewczy? Jeśli nie, to koniecznie musisz przeczytać nasz artykuł o kominkach z nawiewem. Dowiesz się w nim, ile taki kominek może kosztować i czy warto w niego zainwestować.


Zależy to od wielu czynników, takich jak: cena materiałów, koszt robocizny, a także lokalizacja. Najwięcej na rynku jest modeli w cenie 3 500 – 8 000 zł, ale za materiał na kominek z nadmuchem z systemem wymuszonym musimy zapłacić ok. 2 000 – 2 500 zł. Zarówno kominek z płaszczem wodnym, jak i kominek z DGP (deflektorem gazowym powietrza) są polecane w sytuacji, gdy nie ma możliwości podłączenia do sieci gazowej.

Jak wykonać ogrzewanie nadmuchowe z kominka?

Tak naprawdę kominek z instalacją wodną wystarczy podpiąć do rury, które pośredniczą między kominkiem a dodatkowym wymiennikiem. Rozprowadzanie ciepła z kominka z płaszczem wodnym jest możliwe tylko wtedy, jeśli zamontujesz dodatkowe otwarte naczynie wzbiorcze.

Ile kosztuje kominek z DGP?

Wykonanie instalacji DGP (Domowej Gazowej Ponadprzeciętnej) to wydatek rzędu 1000-2000 zł, a koszt montażu kominka to kolejne 1000-5000 zł. Kanały z blachy wymagają izolacji, więc ich montaż trwa dłużej niż elastycznych przewodów aluminiowych i generuje większy koszt.

Ile kosztuje kominek z akumulacją?

Wkład kominkowy może mieć różną cenę w zależności od tego, jaki typ kominka wybierzemy. Akumulacyjny kominek powietrzny może być nawet o 10 000 złotych droższy od kominka wodnego. Obudowa płyt akumulacyjnych i sterownik optymalizujący proces spalania mogą dodatkowo podwyższyć cenę kominka o 100-150 złotych.

Czy kominek może być jedynym źródłem ciepła?

Jemu takie role nie przypisuje się prawo, a jedynie może służyć jako uzupełnienie istniejącej instalacji grzewczej. Jest to kwestia bezpieczeństwa, a nie wydajności tego typu kominka. Długotrwała nieobecność mieszkańców musi być zabezpieczona innymi źródłami ciepła, kominek tu raczej się nie sprawdzi.

Zobacz także:  Jaka jest cena oleju opałowego na dzień dzisiejszy?

Ile za montaż kominka?

Szacunkowe koszty budowy kominka to wydatek rzędu 11000 – 22000 zł. Jeśli decydujemy się na wersję z płaszczem wodnym, musimy przygotować się na większy wydatek – 25000 – 30000 zł. Za montaż instalacji nawiewnych do większej ilości pomieszczeń zapłacimy średnio 500-700 zł.

Ile kosztuje ogrzewanie nadmuchowe domu?

Koszt instalacji pompy ciepła w nowym domu może sięgać nawet 40 tysięcy złotych. Dla porównania, koszt instalacji kominka z płaszczem wodnym to około 10-20 tysięcy złotych, a pieca gazowego – mniej niż 5 tysięcy.

Jak samemu zrobić ogrzewanie nadmuchowe?

Jest to metoda ogrzewania świeżego powietrza pobieranego przez czerpnię bezpośrednio do „pieca nadmuchowego” i poprzez kanały ciepłe powietrze rozprowadzane jest do poszczególnych pomieszczeń budynku. Nie jest to trudne, a efekt końcowy może być bardzo satysfakcjonujący.