Co polozyc zamiast kostki brukowej?

Jeśli jesteś w trakcie budowy domu lub remontu ogrodu, to na pewno zastanawiasz się nad tym, co polożyć zamiast kostki brukowej. Jest wiele alternatyw, które można wykorzystać w tym celu. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów, takich jak cena, trwałość i estetyka. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są najlepsze alternatywy dla kostki brukowej.


Płytygresowewyróżniają się szczególną trwałością i ponadczasowym wzornictwem. To praktyczna i elegancka alternatywa dla wszechobecnej i mało atrakcyjnej kostki brukowej. Ponieważ w prostocie siła, warto zainteresować się użyciem gresu.Płyty te nadają się idealnie na podłogi wewnętrzne jak i zewnętrzne. Łatwo je utrzymać w czystości, a dodatkowo posiadają odporność na ścieranie oraz działanie czynników atmosferycznych co sprawia, że są bardzo trwałe. Ponadto, estetyka tych płyt nigdy nie wyjdzie z mody.

Co zrobić zamiast kostki?

Najlepiej zdecydować się na płyty betonowe, które świetnie sprawdzą się zarówno jako podłoga wewnątrz budynku, jak i element dekoracyjny. Płyty betonowe mają ażurową konstrukcję, dzięki czemu są lekkie i łatwe w montażu.

Czym tanio wysypać podjazd?

Odpowiedzi na to pytanie przychodzą nam do głowy w postaci kruszywa – kliniec i tłuczeń, granitowych oraz dolomitowych. To co odróżnia te materiały od siebie to cena – kliniec i tłuczeń porfirowy 40-50 [zł/t] grys granitowy 50-180 [zł/t] grys dolomitowy 50-300 [zł/t].

Co do ogrodu zamiast kostki brukowej?

Osoby dbające o środowisko naturalne z pewnością docenią wybór eko kratki. Jest to produkt przyjazny dla środowiska, który prezentuje się ciekawie i może być stosowany na różnych powierzchniach. Eko kratka jest idealna do wykonywania podjazdów, ścieżek oraz tarasów. Zapewnia pełną przepuszczalność podłoża, nie wietrzeje i nie pęka.

Co taniego zamiast kostki brukowej?

Najprostszą i najtańszą alternatywą dla kostki brukowej jest kruszywo. Kruszywo można wykorzystać do wykonania podjazdu, chodnika lub ścieżki rowerowej. Ten materiał jest łatwy w użyciu i nie wymaga dużo pracy. Podczas krótkotrwałych opadów i roztopów kruszywo trzyma się dobrze, ale po długim czasie może się rozmiękać. Ponadto, kruszywo będzie się stopniowo zużywać i trzeba je będzie uzupełniać.

Zobacz także:  Jaki jest najmocniejszy klej do plastiku?

Co położyć na betonowy podjazd?

Jeżeli podjazd jest betonowy, to należy zdecydować się na kostkę o grubości 6 lub 8 cm. Jej installation powinna być taka sama jak kostki brukowej. Pamiętaj, żeby wylać pod nią podsypkę piaskowo-cementową. Warto również zadbać o to, aby spadki były zachowane – minimum to 8-10 cm.

Co na utwardzenie podjazdu?

Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie trwałego podjazdu z kostki, bruku lub płyt betonowych, jednak nie zawsze pozwalają nam na to fundusze. W celu utwardzenia podłoża warto najpierw wykonać drenaż, a następnie usypać warstwę wierzchnią. Wykorzystać możemy do tego żwir, gruz betonowy lub tłuczeń.

Czym Wysypac wjazd na posesję?

Do utwardzenia gruntu można wykorzystać kruszywo – tłuczeń, gruz betonowy, żwir lub kamień naturalny, taki jak gnejs. Kamienie naturalne są bardzo wytrzymałe i stosuje się je jako podkład przy utwardzaniu drogi.Wysypujemy kruszywo na zagęszczonym gruncie lub przykładamy podsypkę o odpowiedniej frakcji. Następnnie każdy kolejny rzut rozdrabniamy na mniejsze części przed dodaniem go do warstwy wyrównującej. Powstająca nawierzchnia powinna być równa i pozbawiona dużych urobków.