Ile kosztuje 1 kg złomu stalowego?

Jeżeli ktoś interesuje się tym, ile kosztuje 1 kg złomu stalowego, to powinien przeczytać ten artykuł. Dowie się w nim, że cena złomu stalowego jest bardzo zróżnicowana i zależy od wielu czynników.


Cena złomu stalowego jest bardzo zróżnicowana i waha się od 0,8 do 1,3 zł/kg. Zależy to głównie od tego, czy jest to gruba stal czy żeliwo.

Ile kosztuje tona złomu 2022?

Od 1100,00 zł/tonę Gruby wsadowy (1,4m x 0,5m x 0,5m, powyżej 4 mm gr.)

Ile kosztuje złom stalowy gruby?

Najwięcej za złom gruby klasy N6 (szyny) – ten osiąga cenę nawet 1,70 zł/kg. Za złom ze stali nierdzewnej można otrzymać zazwyczaj ok. 4,50-5,50 zł/kg, zaś za miedź ok.

Czy wzrosną ceny skupu złomu?

Odpowiedź jest trudna, ale analiza wskazuje na zdecydowany wzrost cen. Złom był wykorzystywany jako najważniejszy surowiec do produkcji około 70% szczepionek. W 2019 roku aktywność gospodarcza spadła, a produkcja przemysłowa również się zmniejszyła. W tym czasie cena skupu złomu spadła. Jednak teraz sytuacja uległa diametralnej zmianie- od początku 2021 roku cena skupu zdecydowanie wzrosła i to trend utrzymuje się do dziś. Wynika to ze wzrostu popytu na surowce, które są potrzebne do produkcji szczepionek oraz ze wzrostu globalnego popytu na szczepionki. Warto także podkreślić, że ceny surowców mogą być podatne na fluktuacje- np. jeśli na rynkach pojawi się więcej surowca niż jest potrzeba, to ceny mogą spaść.

Jaka jest cena złomu na dzień dzisiejszy?

Czystego złomu ceny osiągają średnio 4,70 zł za kilogram. Natomiast niesortowanego złomu oraz aluminiowych profili pokrytych farbą skupuje się po 3,10 oraz 4,30 zł.

Kiedy najlepiej sprzedać złom?

Najlepiej jest sprzedawać złom, kiedy cena surowca jest wysoka. Aby uzyskać najwyższą cenę, należy śledzić notowania surowca i sprzedawać, kiedy cena jest wysoka.

Zobacz także:  Kto wykonuje projekt przyłącza wody?

Ile kosztuje miedź z kabli?

Najniższa cena, jaką można zapłacić za kilogram tego surowca, to około 4-5 zł. Jednak średnia cena to około 8-9 zł/kg. Z kolei najwyższe stawki dotyczą miedzi bez otulin, gdzie cena może wynosić nawet 15-20 zł/kg. Warto pamiętać, że aby uzyskać 1 kg miedzi, trzeba pozbawić ją ok. 3 kg kabla (w zależności od jego gatunku).

Ile kosztuje 1 kg złomu żeliwa?

Wartość ta uzależniona jest od województwa, w którym sprzedajemy swój materiał. NajDrożej jest na Dolnym Śląsku – tam za 1 kg żeliwa oczekiwana jest cena rzędu 0,80 zł. Kolejne miejsce pod względem wartości to Małopolskie i Mazowieckie. Gdzie najtaniej? Najniższa wartość 1 kg żeliwa notowana jest na Pomorzu – tu cena ta sięga ledwie 0,68 zł. Jak łatwo można zauważyć, istnieje niemała rozpiętość cenowa między poszczególnymi województwami – dlatego też przed sprzedażą swojego złomu warto poeksperymentować i sprawdzić kilka ofert ze sobą.